Litwa nie pogratuluje prezydentowi Rosji zwycięstwa; zrobiła to Estonia

Biuro prasowe prezydenta Litwy poinformowało, że prezydent Dalia Grybauskaite nie złoży gratulacji Władimirowi Putinowi z okazji zwycięstwa w wyborach prezydenckich; gratulacje wystosowała prezydent Estonii Kersti Kaljulaid.

„Dopóki Rosja nie zacznie przestrzegać zasad prawa międzynarodowego i szanować praw i interesów innych państw, wstrzymamy się do gratulacji” – poinformowały agencję BNS służby prasowe kancelarii Dalia Grybauskaite.

Prezydent Estonii wystosowała list gratulacyjny, w którym wyraziła nadzieję na dobre stosunki sąsiedzkie.

„Gratuluję ponownego wyboru na prezydenta Rosji. Życzę Rosji i jej mieszkańcom dobrobytu i rozwoju. Mam nadzieję na rozwój dobrych sąsiedzkich stosunków między naszymi krajami” – napisała prezydent Estonii.

Jak informuje BNS, Łotwa na razie nie wystosowała gratulacji, a służba prasowa łotewskiego prezydenta nie ujawnia, czy zamierza to zrobić.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl