Rosyjskie MSZ: znów ostrzelano ambasadę Rosji w Syrii

Rosyjską ambasadę w stolicy Syrii Damaszku ostrzelano dwukrotnie w środę po południu – poinformowało MSZ Rosji. Resort nazwał ostrzał prowokacją, mającą podważyć próby pokojowego uregulowania konfliktu w Syrii. W ostrzale nikt nie ucierpiał.

Rosyjskie MSZ podało, że pocisk, który spadł na dziedziniec kompleksu budynków administracyjnych ambasady, nie eksplodował, a drugi spadł bardzo blisko ambasady. Nie wiadomo, czy doszło do wybuchu drugiego pocisku; na miejscu pracują saperzy.

Moskwa utrzymuje, że jej ambasadzie w Damaszku i personelowi grozi realne niebezpieczeństwo ze strony ugrupowań terrorystycznych.

„Konstatujemy utrzymywanie się realnego zagrożenia dla ambasady Rosji i jej pracowników ze strony grup terrorystycznych, które okopały się w miejscowościach pod Damaszkiem – zaznaczono w rosyjskim MSZ.

MSZ Rosji zaapelowało też do wszystkich walczących z terroryzmem o potępienie powtarzających się ostrzałów rosyjskiej misji dyplomatycznej w Damaszku.

To kolejny atak na ambasadę Rosji w Damaszku. Ostrzał w październiku, w którym też nikt nie ucierpiał, spowodował szkody materialne. Wówczas Moskwa zapowiedziała ściganie sprawców, lecz także monitorowanie reakcji świata na incydent.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl