Strona rosyjska przedłużyła śledztwo smoleńskie

Do 10 grudnia br. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej przedłużył śledztwo dot. katastrofy smoleńskiej – poinformował na specjalnie zwołanej konferencji w Moskwie Prokurator Generalny RP Andrzej Seremet. 

Seremet rozmawiał z Prokuratorem Generalnym Federacji Rosyjskiej Jurijem Czajką i przewodniczącym Komitetu Śledczego FR Aleksandrem Bastrykinem m.in. na temat pomocy prawnej i współpracy w śledztwie w sprawie katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Polski prokurator zapewnił, że obie strony zobowiązały się do intensywnych działań, aby jak najszybciej zakończyć postępowanie.

Poseł Antoni Macierewicz, szef parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Tragedii z 10 kwietnia 2010 roku podkreśla, że przedłużenie śledztwa jest rutynową czynnością. Jedyne, co może dziwić to fakt, że przedłużono je na tak krótki czas.

Warto przypomnieć także – jak mówi poseł – że Andrzej Seremet w ostatnim czasie zmienił zasadniczo zdanie i przypomniał, że wrak i czarne skrzynki to kluczowy dowód bez, którego nie można zamknąć śledztwa.

Z olbrzymim niepokojem przyjmowaliśmy przez ubiegłe trzy lata systematyczne powtarzanie przez prokuraturę zupełnie zdań, które wywoływały bulwersacje w społeczeństwie polskim zarówno, co do pojmowania prawa przez prokuraturę, jak i pojmowania suwerenności. Witam te zmiany z radością jednak na ile Rosjanie zrozumieją, że już skończył się okres tolerancji dla ich bezprawnych działań, zobaczymy dopiero w przyszłości – powiedział pos. Antoni Macierewicz.

Przewodniczący parlamentarnego zespołu zaznaczył, że po oddaniu czarnych skrzynek, wraku i elementów wyposażenia nawigacyjnego polskie śledztwo tak naprawdę dopiero rozpocznie się.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl