fot. Monika Bilska

Kiedy dziesiąty pakiet sankcji wymierzony w kremlowskich zbrodniarzy?

Niebawem państwa Unii Europejskiej mają zatwierdzić dziesiąty pakiet sankcji wobec Rosji. Choć główne zamierzenia są już znane, nadal wiele kwestii pozostaje spornych.

Kolejne sanacje nakładane na Rosje to symbol wsparcia i pomocy w przezwyciężeniu rosyjskiego zbrodniarza. Choć od początku rosyjskiej napaści głos w tej sprawie nie był jednolity wśród krajów Unii Europejskiej, widać, że nakładane ograniczenia osłabiają zbrodniarzy.

– Ten pakiet jest zdominowany – i wszyscy są co do tego zgodni – przez zakaz transferu zaawansowanych technologii, który Ukraińcy rozpoznali w rosyjskiej broni, jaką udało im się zdobyć – mówił prof. Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych.

Natomiast wiele innych kwestii, które powinny się tam znaleźć, dalej podlegają negocjacjom. To m. in. sprawa import brylantów z Rosji  – wskazał prof. Zbigniew Rau.

Nie ma konsensusu co do tego, że jest ona w tym pakiecie. Wiemy, iż eksport diamentów to ważne źródło finansowania wojny – dodał minister spraw zagranicznych.

Dziesiąty pakiet sankcji dotyczy również czterech rosyjskich banków i importu kauczuku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl