W sierpniu manewry wojsk zabezpieczenia technicznego Rosji i Białorusi

W ramach przygotowań do rosyjsko-białoruskich manewrów „Zapad 2017” w sierpniu odbędą się wspólne ćwiczenia z udziałem rosyjskich jednostek zabezpieczenia tyłów i zabezpieczenia technicznego – poinformowało Ministerstwo Obrony Białorusi.

„W dniach 21-25 sierpnia 2017 r. w ramach planowych przygotowań do wspólnych strategicznych manewrów sił zbrojnych Białorusi i Rosji >>Zapad-2017<< odbędą się wspólne specjalne ćwiczenia ze strukturami dowodzenia, jednostkami i oddziałami zabezpieczenia tyłów i zabezpieczenia materiałowo-technicznego sił zbrojnych obu krajów” – informuje w komunikacie na swojej stronie internetowej ministerstwo obrony Białorusi.

Białoruscy i rosyjscy żołnierze mają realizować zadania z zakresu zabezpieczenia tyłów i zabezpieczenia technicznego – m.in. ewakuację, naprawę pojazdów i sprzętu, a także montaż polowego rurociągu i infrastruktury do tankowania paliwa.

O przybyciu rosyjskich oddziałów zabezpieczenia technicznego białoruskie Ministerstwo Obrony informowało 24 lipca. Dodatkowo na potrzebę ćwiczeń 15 sierpnia mają przyjechać na Białoruś żołnierze rosyjskich jednostek i oddziałów wchodzących w skład regionalnej grupy wojsk.

Białorusko-rosyjskie manewry „Zapad 2017” odbędą się na terytorium Białorusi w dniach 14-20 września. Według oficjalnych informacji weźmie w nich udział 12,7 tys. wojskowych (w tym ok. 3 tys. z Rosji) i 700 jednostek sprzętu wojskowego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl