Rosyjska armia będzie czuwać nad bezpieczeństwem igrzysk w Soczi

Siły zbrojne Federacji Rosyjskiej wezmą udział w operacji zapewnienie bezpieczeństwa w czasie przygotowań i podczas zimowych igrzysk olimpijskiej i paraolimpijskich w Soczi w 2014 roku – poinformował głównodowodzący sił lądowych gen. Władimir Czirikin.

„Gwarancja bezpieczeństwa podczas przygotowań i przeprowadzenia igrzysk w Soczi” jest częścią misji sił lądowych w obliczu „nowych zagrożeń dla bezpieczeństwa wewnętrznego” – wyjaśnił Czirikin, cytowany przez agencje RIA Novosti.

Naczelny dowódca rosyjskich sił lądowych złożył taką deklarację podczas spotkania z przedstawicielami armii nie precyzując jednak, jaką rolę pełnić będą żołnierze i jaka będzie liczba zmobilizowanych w tym celu wojskowych. Igrzyska Olimpijskie (7-23 lutego 2014) i Paraolimpijskie (7-16 marca 2014) odbędą się w Soczi, uzdrowisku położonym u stóp gór Kaukazu, nad brzegiem Morza Czarnego.

Przywódca islamskich separatystów w rejonie Kaukazu Doku Umarow wezwał w lipcu, aby „za wszelką cenę uniemożliwić”  przeprowadzenie igrzysk w Soczi. Zimowa olimpiada w Rosji jest z kolei „oczkiem w głowie” prezydenta Władimira Putina.

Obok armii do zapewnienia bezpieczeństwa zimowych igrzysk skierowanych zostanie około 37 tysięcy milicjantów – ogłosił w lipcu rosyjski minister spraw wewnętrznych Władimir Kołokolcew.

Płomień, zapalony w niedzielę w Grecji, ojczyźnie Igrzysk Olimpijskich, niesiony zgodnie z tradycją przez sztafetę biegaczy wędruje do kraju-gospodarza i spodziewany jest w Moskwie 7 października. Później sztafeta przemierzać będzie Rosję przez 123 dni, aby dostarczyć olimpijski ogień na uroczystość otwarcia zimowej olimpiady, 7 lutego 2014 r.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl