Rosyjskie MSZ zapowiada rozszerzenie „czarnej listy” z Amerykanami

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow zapowiedział w piątek, że Moskwa odpowie na nowe sankcje USA, rozszerzając swoją „czarną listę” z Amerykanami – podała agencja RIA-Nowosti.

Siergiej Riabkow sprecyzował, że strona rosyjska zastosuje zasadę parytetu w odpowiedzi na sankcje, nałożone na Rosję za rzekome ingerowanie w amerykańskie wybory i cyberataki. Zastrzegł przy tym, że Moskwa nie wyklucza nałożenia dodatkowych restrykcji – informuje rosyjska agencja.

Wiceszef MSZ Rosji podkreślił, że Moskwa chce utrzymać dialog z Waszyngtonem. Zauważył przy tym, że „politycy w Stanach Zjednoczonych, którzy chcą zniszczyć stosunki z Rosją, bawią się ogniem”.

Już w czwartek wiceminister Riabkow oznajmił, że Moskwa przygotowuje kroki odwetowe w odpowiedzi na rozszerzenie przez USA sankcji wobec Rosji. Dodał, że Rosja przyjęła nowy pakiet sankcji „ze spokojem”.

Wcześniej tego dnia amerykańskie ministerstwo finansów poinformowało o nałożeniu kolejnych sankcji na Rosję m.in. w związku z ingerencją w wybory prezydenckie w USA w 2016 r. i z atakami cybernetycznymi. Nowymi sankcjami objęto 19 osób i pięć organizacji.

Decyzja o nałożeniu na Rosję nowych sankcji przez USA zapadła w czasie, w którym Francja i Niemcy potępiły atak na byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala oraz wezwały Rosję do złożenia wyjaśnień w sprawie użycia broni chemicznej. Wspólne oświadczenie tych krajów sygnował również prezydent USA Donald Trump.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl