fot. PAP/EPA

Leśnicy stają w obronie św. Jana Pawła II

Leśnicy włączają się w obronę dobrego imienia św. Jana Pawła II. W nadleśnictwach w całej Polsce powstaną specjalne miejsca poświęcone Ojcu Świętemu. 

Wiceminister klimatu i środowiska, Edward Siarka, zainaugurował wraz z leśnikami ogólnopolską akcję sadzenia Lasów Pamięci Jana Pawła II w ramach akcji „Łączą nas drzewa”.

Pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa powiedział, że leśnicy szczególnie cenili sobie nauczanie Jana Pawła II. Przypomniał, że Papież Polak dawał przykład, jak kochać przyrodę.

– W ramach akcji „Łączą nas drzewa” chcemy posadzić w całej Polsce, na terenie wszystkich nadleśnictw, gdzie takie akcje będą organizowane, specjalne miejsca, które będą oznaczone pamięci Jana Pawła II. To jest dla nas wszystkich wielkie wyzwanie, zobowiązanie, abyśmy bronili dobrego imienia Jana Pawła II i do tej akcji włączają się również leśnicy – mówił Edward Siarka.

Dyrektor Lasów Państwowych, Józef Kubica, wyraził przekonanie, że akcja przyniesie wymierne efekty.

– Na pewno ta akcja, ten naturalny pomnik, las będzie miły jego sercu. Myślę, że ta akcja przyniesie nam bardzo dobre owoce, owoce wewnętrzne –  oznajmił Józef Kubica.

W ostatnich tygodniach nasilił się atak lewicowo-liberalnych mediów i środowisk antykościelnych na postać św. Jana Pawła II.

W obronie Papieża Polaka stanęli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, osoby indywidualne oraz wiele stowarzyszeń i organizacji.

W najbliższą niedzielę ulicami wielu polskich miast przejdą marsze, które mają przypomnieć nauczanie Jana Pawła II.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl