Lasek unika naukowców? Nie weźmie udziału w III Konferencji Smoleńskiej

Rządowy zespół Macieja Laska nie weźmie udziału w III Konferencji Smoleńskiej. O sprawie napisał jeden z portali. Grupa doradców premiera ds. katastrofy Tu-154M nie chce spotkać się z naukowcami współpracującymi z parlamentarnym zespołem ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Według rządowego eksperta, konferencje smoleńskie – jak pisze jeden z portali – to kompromitacja. W rzeczywistości konferencje to inicjatywa naukowa. W skład komitetu organizacyjnego wchodzi ponad 50 profesorów uczelni technicznych z kraju i z zagranicy. Są one organizowane przez niezależnych ekspertów, którzy spotykają się, by przeanalizować przebieg i ustalić przyczyny tragedii smoleńskiej.

Główną przyczyną organizacji konferencji smoleńskich są liczne niespójności dotychczasowych ustaleń rządowego zespołu.

– Interesujące jest to, że ludzie zajmujący się daną problematyką, a pan Lasek się nią zajmował, podejmują się obrony swoich tez, które dotychczas nie znalazły żadnego potwierdzenia w rzeczywistości i wszystkie zostały naukowo obalone. Pan Lasek i jego koledzy po prostu boją się konfrontacji i stąd nie mają odwagi wystąpić na tej konferencji i przedstawić swojego punktu widzenia. Oczywiście, dla nich droga jest zawsze wolna, jeżeli tylko wypełnią organizacyjne zobowiązania. Żadne z nich nie przekracza możliwości pana Laska poza jednym: wiedza, kompetencja i odwaga do obrony swojego zdania. Tego on nie ma – podkreślił poseł Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu.

Wnioski i analizy, których dokonano na I i II konferencji, znacznie różnią się od wersji przedstawionej w tzw. raporcie Millera, a także w lansowanej przez rządowy zespół Laska.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl