Zespół Laska rozpoczyna prace

Dziś rozpoczyna prace zespół prowadzony przez Macieja Laska, byłego członka komisji Jerzego Millera. Organ ten powołał premier Donald Tusk.

Jak wyliczył Nasz Dziennik szef zespołu Maciej Lasek miesięcznie może zarabiać nawet 8 tys. zł.; a wszystko to z pieniędzy podatników. Członkowie zespołu mogą otrzymać nawet ponad 6 tys. zł.

Absurdalne jest to, że zespół, którego szefem został Maciej Lasek, będzie tłumaczył ustalenia tzw. komisji Millera na temat katastrofy Tu-154M – zwraca uwagę poseł Antoni Macierewicz.

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Badania Przyczyny Katastrofy Smoleńskiej mówi, że jest to przedsięwzięcie stricte polityczne –  obrony wersji rządu, Macieja Laska i jego ekspertów.

– To jest dosyć kuriozalna sytuacja. Obawiam się przede wszystkim o stan finansów państwa, o stan roztropności i rozsądku ludzi, którzy podjęli taką decyzję. To są rzeczy zupełnie niebywałe. Pan Lasek jest współautorem raportu Millera. Teraz dostaje dodatkowe pieniądze i jest zatrudniony po to, żeby propagować ten raport, ponieważ są tam rzeczy, których nie sposób przyjąć do wiadomości i zaakceptować – są w nim po prostu błędy i świadome nieprawdy. Jeżeli się zatrudnia po to, żeby reklamować kłamstwo jednego ze współautorów, to staje się to jakimś przedsięwzięciem stricte  politycznym w obronie wersji rządu, pana Laska i pozostałych autorów – powiedział poseł Antoni Macierewicz.

W medialnych działaniach zespół Macieja Laska może liczyć na wsparcie Centrum Informacyjnego Rządu. Zakłada on również dostęp do materiałów niejawnych.

Przypomnijmy, że wskutek ustawy przeforsowanej przez PO dwa lata temu o tym kto ma do nich dostęp rozstrzyga Sąd Wojskowy w Poznaniu.

Dwa miesiące temu zespół parlamentarny posła Antoniego Macierewicza zwrócił się w tej sprawie do Sądu i uzyskał negatywną odp. tłumacząc, że materiały niejawne są dostępne jedynie na potrzeby przewodu prokuratorsko sądowego.

– To jest po prostu bezprawie; wyposażanie tego grona ludzi w prawo dostępu do wszelkich materiałów wytworzonych przez administrację rządową; w sytuacji, w której ta sama administracja rządowa odmawia posłom, którzy konstytucyjnie i ustawowo są umocowani i mają prawo dostępu do wszystkich informacji. Nam się tych informacji odmawia mimo prawa ustawowego i konstytucyjnego – informował poseł Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl