KUL – Międzynarodowa Konferencja pro-life

„W trosce o zdrowie i życie człowieka” pod takim hasłem w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia.

Dzień Świętości Życia został wprowadzony w 1998 roku przez Episkopat Polski w odpowiedzi na wezwanie Ojca Św. Jana Pawła II, które zawarł w encyklice  „Evangelium Vitae”.

Papież zaapelował do wszystkich krajów do corocznego obchodzenia tego dnia, który ma na celu uwrażliwienie na wartość i świętość życia ludzkiego.

W konferencji wezmą udział m.in. prof. dr hab. Bogdan Chazan czy dr inż. Antoni Zięba, Prezes Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Prof. Urszula Dudziak, kierownik Katedry Psychofizjologii Małżeństw i Rodziny podkreśla, że prelegenci poruszą kwestie życia w wielu wymiarach.

– Bardzo zależy mi na tym, żeby zdrowie człowieka widzieć nie tylko w aspekcie somatycznym, cielesnym, ale także w aspekcie psychologicznym, duchowym, w relacjach społecznych, w relacjach z innymi ludźmi. W związku z tym zaproszeni na tę konferencję goście to teolog, psycholog, lekarz. Myślę, że ogromnie istotne tematy. Pierwszy z tematów podejmie dr inż. Antoni Zięba, starając się odpowiedzieć na pytanie: kto chroni życie dziecka w łonie matki – mówił Profesor.   

Organizatorem konferencji jest Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL wraz z Katedrą Psychofizjologii Małżeństwa i Rodziny. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl