fot. PAP/Tomasz Gzell

Kto marszałkiem Senatu?

Liderzy opozycji spotkali się w sprawie Prezydium Senatu. Do żadnych wiążących  ustaleń jednak nie doszło. Rozmowy mają być kontynuowane w najbliższy czwartek.

Grzegorz Schetyna, Włodzimierz Czarzasty i Władysław Kosiniak-Kamysz spotkali się wczoraj, by omówić sprawę Prezydium Senatu. Do żadnych ustaleń jednak nie doszło. Nieoficjalnym kandydatem na stanowisko marszałka Senatu jest Bogdan Borusewicz, który pełnił tę funkcję przez trzy kadencje. Obok niego pojawiają się inne nazwiska reprezentantów Koalicji Obywatelskiej. To Bogdan Klich, Sławomir Rybicki i Bogdan Zdrojewski. Żaden z nich nie cieszy się jednak na tyle silnym poparciem w Platformie Obywatelskiej, by być silnym i pewnym kandydatem na to stanowisko. Swoich przedstawicieli w Prezydium Senatu chciałby mieć także PSL oraz lewicowy blok SLD, Wiosna i Lewica Razem. W tym temacie oczekują na dyskusję. Pojawiają się też głosy, że w gronie prezydium znajdzie się wiceprezes Wiosny – Gabriela Morawska–Stanecka. Prawdziwość tych doniesień na razie owiana jest jednak tajemnicą. Przed liderami opozycji jeszcze jedna faza rozmów. Ta ma odbyć się 8 listopada.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl