Ks. prof. P. Bortkiewicz: Wracajmy do św. Jana Pawła II, wracajmy do Listu do Rodzin

Nauczanie Jana Pawła II właśnie dzisiaj zyskuje swoją aktualność. Widzimy to zwłaszcza w newralgicznych sprawach dotyczących problemu ludzkiego życia, aborcji czy odpowiedzialności moralnej – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Duchowny odniósł się do dzisiejszego postrzegania nauczania św. Jana Pawła II w kontekście rocznicy jego wyboru na biskupa Rzymu.

Bardzo przenikliwe spojrzenie Jana Pawła II widać w odniesieniu do spraw małżeństwa – dodał duchowny.

Niestety przeżywamy w obecnej dobie ogromne zawirowania wokół tematyki małżeństwa i chciałoby się powiedzieć „Wracajmy do św. Jana Pawła II. Wracajmy do Familiaris Consortio – Listu do Rodzin” – zaznaczył etyk.

W Polsce spoglądamy na ogromny chaos społeczny. Powinniśmy wskrzeszać w sobie to, co przeżywaliśmy słuchając nauczania Jana Pawła II podczas jego pielgrzymek do ojczyzny apelował kapłan.

My w Polsce, ciesząc się niewątpliwie dobrymi zmianami, jednocześnie spoglądamy na ogromny chaos społeczny w znaczeniu chaosu polegającego na braku wspólnoty i jedności. Myślę, że tutaj warto by było abyśmy odwoływali się do nauczania pielgrzymkowego św. Jana Pawła wygłaszanego w naszej ojczyźnie. Powinniśmy wskrzeszać w sobie to, co wtedy przeżywaliśmy, ponieważ właśnie w tych spotkaniach odkrywaliśmy autentycznego ducha jedności narodowej – przekonywał ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

– Nauczanie Jana Pawła jest dzisiaj bardziej aktualne niż wtedy, kiedy wypowiadał swoje słowa „Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi i Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi.” Te słowa pozostają wciąż niezwykle aktualne – podsumował duszpasterz.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl