Ks. prof. Bortkiewicz: módlmy się za panią Bratkowską

Katarzyna Bratkowska, feministka i wykładowca gender studies na Uniwersytecie Warszawskim zapowiedziała, że w Wigilię dokona aborcji, czyli zabije własne dziecko.

To ogromna tragedia człowieka opętanego złem w obliczu, czego pozostaje modlitwa – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk.

Zabicie nienarodzonego dziecka ma się odbyć 24. grudnia, żeby było weselej – zapowiedziała feministka w rozmowie z jednym, z portali internetowych. Bratkowska wskazała, że jest bardzo wiele sposobów, aby usunąć ciążę. Pytana o powody swojej decyzji odpowiedziała, że kobieta powinna mieć prawo do aborcji na żądanie, bez podawania powodów.

Pierwsze wrażenie, jakie się rodzi to bezgraniczne współczucie dla dramatu kobiety, która demonstruje ogromną siłę autodestrukcji; bo to, co wypowiada to wyraz totalnej autodestrukcji. To sytuacja człowieka tragicznego, w obliczu, którego pozostaje modlitwa. Wiele osób deklarowało i deklaruje modlitwę w intencji tej kobiety, choć ona sama gest wiary i wsparcia chrześcijańskiego odrzuca. Jeszcze raz podkreślam to ogromna tragedia człowieka opętanego, złego i nie waham się użyć tego słowa, a jednocześnie ogromna wola wsparcia tej kobiety i jej tragedii –zwrócił uwagę ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Ksiądz Profesor dodał, że przesłanie Bratkowskiej, potwierdza w sposób dobitny, jaki jest charakter ideologiczny nurtów radykalnego feminizmu i genderyzmu.

Arogancja, z jaką zostają wypowiadane poglądy dewastujące ludzkie życie, arogancja w stosunku do ludzi, którzy próbują wesprzeć tę kobietę, w pewnym sensie symboliczna data – 24 grudnia, na pewno jest nieprzypadkowa. W momencie, w którym zbliżamy się do świętowania narodzin Boga, w którym okazujemy sobie wzajemną miłość i życzliwość zostaje podjęty akt decyzji dotyczący zbrodni, dotyczący zabójstwa człowieka nienarodzonego, a więc radykalnej przemocy. To wszystko pokazuje, jak bardzo ideologia radykalnego feminizmu i genderyzmu jest antyludzka – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Internauci wstrząśnięci wypowiedzią Katarzyny Bratkowskiej zachęcają do wysyłania pisemnego zapytania do dyrekcji szkoły, w której pracuje, o to czy akceptuje wezwania do łamania polskiego prawa

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl