Ruszyła największa akcja pro-life w Europie

W ramach projektu „Jeden z nas” ruszyła zbiórka podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską, której celem jest doprowadzenie do zaprzestania finansowania przez Unię Europejską tzw. aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach.

Zgodnie z traktatem lizbońskim grupa przynajmniej siedmiu obywateli z różnych krajów UE może zgłosić projekt zmian w prawie europejskim. Aby był on rozpatrzony przez Komisję Europejską oraz Parlament Europejski, konieczne jest zebranie pod nim co najmniej jednego miliona podpisów pełnoletnich obywateli z przynajmniej siedmiu krajów Wspólnoty. W inicjatywę „Jeden z Nas” jest już zaangażowanych 25 krajów UE, stąd jest to największa dotychczas akcja promocji i obrony życia w Europie.

Komitet Narodowy Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z Nas” apeluje do Polaków o poparcie projektu. W wystosowanym dokumencie przeczytać możemy, że Unia Europejska poprzez dotacje dla proaborcyjnych, prywatnych międzynarodowych organizacji, finansuje znaczną część zabójstw nienarodzonych dzieci w Afryce i Azji oraz eksperymenty na ludzkich embrionach. Pieniądze wydawane przez Wspólnotę na mordowanie niewinnych pochodzą od podatników.

Przedstawiciele inicjatywy podkreślają, że każdy człowiek ma prawo do życia, które zaczyna się w momencie poczęcia.

Prawo do życia każdego człowieka zawiera się w ogólnoludzkim, ponad wyznaniowym nakazie etycznym: „nie zabijaj!” oraz w fakcie naukowym: życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia. Potwierdzają to liczne publikacje naukowe, oraz popularne encyklopedie czy podręczniki. Ostatnio został on uznany w przełomowym orzeczeniu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 18 Października 2011 r., który stwierdził, że zapłodnienie jest początkiem życia ludzkiego, a człowiek w fazie prenatalnej powinien podlegać ochronie, szczególnie w aspekcie jego godności oraz integralności. – podkreśla Komitet Narodowy Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z Nas”.

Dokument podkreśla również, że tzw. aborcja jest czynem szczególnie okrutnym, gdyż jest zabójstwem niewinnego i skrajnie bezbronnego człowieka dokonywanym bez żadnego znieczulenia. Przedstawiciele inicjatywy apelują o poparcie projektu.

Apelujemy do wszystkich pełnoletnich Polek i Polaków o wsparcie obywatelskiej inicjatywy „Jeden z nas” poprzez złożenie swego podpisu a także propagowanie tej inicjatywy w swojej rodzinie, sąsiedztwie, środowisku pracy. Podpisy popierające inicjatywę „Jeden z nas” można składać zarówno w formie tradycyjnej „papierowej”, jak i wypełniając odpowiedni formularz na stronie internetowej: www.jedenznas.eu – dodają członkowie komitetu.

Apel do Polek i Polaków: włączmy się w Europejską Inicjatywę Obywatelską „Jeden z nas” [Zobacz]

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl