Ks. bp T. Bronakowski zachęca Polaków, by w sierpniu podjęli dobrowolną, miesięczną abstynencję od alkoholu

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych ks. bp Tadeusz Bronakowski zachęca Polaków, by w sierpniu podjęli dobrowolną, miesięczną abstynencję od alkoholu.

Duchowny przekonuje, że trzeźwość jest warunkiem rozwoju osoby, rodziny, narodu i Kościoła. W specjalnym apelu ks. bp. Tadeusz Bronakowski nawiązuje do przypadającej w tym roku 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, która przyniosła zwycięstwo nad bolszewikami.

Obecnie nasza ojczyzna jest zagrożona przez nadużywanie alkoholu. W tym kontekście przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zwraca szczególną uwagę na sytuację polskich dzieci, które drastycznie cierpią z powodu pijaństwa i nałogów rodziców.

– Dzieci i młodzież powinny otrzymać od dorosłych wspaniały przykład trzeźwego życia, zachowania abstynencji, ale także musimy zatroszczyć się o to, aby zwłaszcza dzieci nie sięgały po alkohol. Dlatego z całego serca zwracamy się do wszystkich Polaków, aby w imię troski o dobro naszej umiłowanej ojczyzny podjęli ten szczególny dar. Byśmy wszyscy mogli pokazać, że potrafimy troszczyć się o ojczyznę. A nie będzie do końca wolnej ojczyzny, jeśli nie zatroszczymy się o jej trzeźwość – mówi ks. bp. Tadeusz Bronakowski.

W specjalnym apelu Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przypomina, że nadmierne spożywanie alkoholu skraca życie średnio o 16-20 lat. [czytaj więcej]

W ciągu roku, przez legalnie sprzedawany alkohol, umiera kilkanaście tysięcy Polaków, a wielu naszych rodaków znajduje się na skraju życiowej przepaści. [więcej]

RIRM

drukuj