(fot. PAP)

KRRiT pod lupą sejmowej Komisji ds. Kontroli Państwowej

Informację NIK o wynikach kontroli wykonania w 2011 roku budżetu przez KRRiT przedstawi dziś prezes Izby Jacek Jezierski. Informacje zostaną podane na posiedzeniu sejmowej Komisji ds. Kontroli Państwowej.

NIK pozytywnie oceniła wykonanie budżetu przez Krajową Radę. Jednak kontrolerzy, badając zaległości w należnościach budżetowych mieli zastrzeżenia do sposobu w jaki Krajowa Rada podejmuje decyzje o rozłożeniu na raty opłat za przyznane koncesje na multipleksie.

Poseł Arkadiusz Czartoryski – członek sejmowej komisji ds. Kontroli przypomina, że decyzja odmowy TV Trwam koncesji wg. Krajowej Rady miała podłoże finansowe, tymczasem to podmioty, które uzyskały miejsca są niewypłacalne. Poseł uznał, że KRRiT podjęła błędną decyzję aż w kilkudziesięciu przypadkach. Jego zdanie Krajowa Rada dokonała różnego rodzaju umorzeń i rozłożeń kosztów na raty a to jak powiedział „są przecież opłaty należna Skarbowi Państwa”. Dodał przy tym, że w 2011 roku takich decyzji zapadło 58% ogólnych wartości koncesyjnych. W raporcie NIK można wyraźnie zauważyć, iż KRRiT nie podała indywidualnych uzasadnień, skąd wzięły się te umorzenia i rozłożenia na raty.


Pobierz Pobierz

Po południu ta sam komisja zajmie się całościowym sprawozdaniem z działalności Najwyższej Izby Kontroli za ubiegły rok. Koreferat w imieniu Klubu PiS będzie miał poseł Arkadiusz Czartoryski.

Przeglądając sprawozdanie jak mówi poseł, czuje niedosyt, który pozostawia kontrola Izby dotycząca Lotów Najważniejszych osób w Państwie.

Jak powiedział Poseł Arkadiusz Czartoryski, NIK z tą kontrolą wpisała się w umorzenie przez prokuraturę śledztwa, jak również innych działań, które są dobrze znane z mediów. Jak stwierdził, Najwyższa Izba Kontroli nie wykonała należycie swojej pracy.


Pobierz Pobierz

Transmisja w Radiu Maryja i Tv Trwam

drukuj