Red. Lisiecki powinien wycofać złożony wniosek

Ze względów etyczno-moralnych, ale także z powodu tego iż miliony Polaków czynnie zaangażowały się w sprawę katolickiej TV TRWAM, proszę o przemyślenie swojej decyzji i wycofanie złożonego wniosku” – napisał w liście do Michała M. Lisieckiego, prezesa Point Group poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący Komitetu SOS dla TV Trwam.

Przypomnijmy Spółka Platformy Mediowej Point Group, Media Works, wydawca Tygodnika „Wprost”, który wielokrotnie zasłyną z atakowania Kościoła katolickiego – ubiega się o miejsce na cyfrowym multipleksie dla kanału o charakterze społeczno- religijnym.

– Od pewnego czasu różnego rodzaju media podają informację, że konkurs o miejsce na multipleks cyfrowy dla kanału społeczno-religijnego jest sprawą oczywistą, która była w planach KRRiT od dawien dawna. Tymczasem trzeba przypomnieć, że tak naprawdę tę decyzję wymusiło nasze społeczeństwo, wymusili Polacy, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w obronę tej katolickiej telewizji i po nie uzyskaniu miejsca w pierwszym konkursie na multipleksie. Te 2,5 mln podpisów, 150 marszów pokazało, że KRRiT nie ma innego wyjścia, jak taki konkurs powtórzyć – zaznaczał poseł Andrzej Jaworski.

Poseł liczy na to, że po głębokim przemyśleniu prezes spółki Point Group wycofa się z konkursu o miejsce na nadawanie cyfrowe naziemne.

– Od samego początku byliśmy przekonani, że może być z tym konkursem różnie, natomiast nie spodziewaliśmy się, iż nagle powstaną podmioty, które będą chciały przerwać niejako to żądanie Polaków. Wydaje mi się, że właściwe jest, aby pan Lisiecki przemyślał swoją decyzję i zastanowił się, czy warto iść na wprost tym milionom Polakom, którzy chcą mieć swoją katolicką telewizję Trwam na multipleksie cyfrowym – powiedział poseł.  

 

Wypowiedź pos. Andrzeja Jaworskiego:


Pobierz Pobierz

RIRM

List otwarty do Michała M. Lisieckiego [czytaj]

drukuj