W Krakowie odbyła się 21. Wigilia dla osób bezdomnych i potrzebujących

Już po raz 21. na krakowskim rynku odbyła się Wigilia dla osób bezdomnych i potrzebujących. Zgromadzeni otrzymali gorące wigilijne potrawy, a także paczki z artykułami spożywczymi. Uczestnicy spotkania mogli skorzystać także z bezpłatnej pomocy medycznej.

W specjalnie przygotowanym szpitalu polowym badania przeprowadzało 50 lekarzy, ratowników i wolontariuszy. Wykonywane były badania przesiewowe, takie jak USG brzucha, echo serca czy EKG. Przyjmował także dentysta.

– Bardzo szeroko podchodzimy do tych badań przesiewowych, aby wyłapać jak najwięcej możliwych poważnych patologii. W zeszłym roku udało nam się wyszukać kilku mniej zamożnych pacjentów, którzy potrzebowali później dalszej pomocy z naszej strony i tę dalszą pomoc z naszej strony otrzymali – mówi dr n. med. Bartłomiej Guzik.

To największe tego typu dzieło w Polsce. Co roku na krakowską Wigilię przyjeżdża kilka tysięcy osób z całego kraju. Organizatorem i inicjatorem spotkania jest Jan Kościuszko, a współorganizatorem Arcybractwo Miłosierdzia pw. Bogurodzicy NMP Bolesnej w Krakowie. Dzieło wspiera ponad 100 wolontariuszy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl