Rodzinny dom prezydenta Andrzeja Dudy

Pokaż mi swój dom, a powiem ci, kim jesteś. O to, w jakim środowisku dorastał prezydent elekt Andrzej Duda, zapytaliśmy jego rodziców.

Rodzinnym miastem Andrzeja Dudy jest Kraków. To tu wstąpił do harcerstwa (co w jego życiu odegrało ogromną rolę). Również tutaj ukończył szkołę podstawową, liceum oraz studia prawnicze. Ale Kraków to przede wszystkim rodzinny dom państwa Dudów, w którym wychowywał się prezydent elekt.

– Uważam, że nasz dom był zwykły, że takich domów jest dużo: dom, w którym się wychowuje dzieci na odpowiedzialnych i uczciwych ludzi poprzez szacunek do wartości, wychowanie religijne. Takich domów jest chyba bardzo dużo, jak sądzę – mówi prof. Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta elekta.

Szacunek do wartości, pokora, poczucie misji przy sumiennej pracy sprawiły, że dr Andrzej Duda został podsekretarzem stanu w kancelarii prezydenta Rzeczypospolitej. Od 2011 roku zasiadał w ławach poselskich, by trzy lata później zostać eurodeputowanym. W ostatnią niedzielę Polacy obdarzyli Andrzeja Dudę kolejnym mandatem zaufania i wybrali go prezydentem kraju.

Teraz Opatrzność stawia przed nim kolejne trudne zadanie. Jest Polska – mówi profesor Janina Milewska-Duda, matka prezydenta elekta.

– Żeby naprawić naszą RP, naprawić gospodarkę, poprawić te stosunki społeczne między grupami, bo dużo zostało po prostu zepchniętych na margines – podkreśla prof. Janina Milewska-Duda, matka Andrzeja Dudy.

By jednak udało się ten cel osiągnąć, prezydent elekt będzie musiał konsekwentnie realizować swój plan. To ten sam program, w który uwierzyły miliony Polaków – zarówno podczas pierwszej jak i drugiej tury wyborów.

Prezydent elekt funkcję głowy państwa zacznie sprawować 6 sierpnia.


TV Trwam News/RIRM

drukuj