Kraków: Spacer przyrodniczy na terenie użytku ekologicznego “Dolina Prądnika”

Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu (REFA) zaprasza dzisiaj na spacer przyrodniczy na terenie użytku ekologicznego “Dolina Prądnika” w Krakowie. Rozpoczynające się o godz. 11.00 wydarzenie jest realizowane w ramach programu „Z Encykliką na pole”.

Jak tłumaczy franciszkanin z REFA o. Krzysztof Kukułka spacer ten oprócz waloru rekreacyjno-wypoczynkowego ma także za zadanie pomóc jego uczestnikom zapoznać się z duchem encykliki papieża Franciszka „Laudato si” i jej przesłaniem: „Jak pięknie byłoby pozostawić świat lepszym, niż go zastaliśmy!”.

„Zapraszamy na spacer całymi rodzinami. To znakomita okazja, aby poznać ‘krakowską Amazonkę’, dziką rzekę znajdującą się zaledwie 4 km od Wawelu. Inicjujemy tym wydarzeniem w REFA cykl wędrówek do miejsc przyrodniczo cennych na terenie Krakowa i okolic. Prosimy o zabranie ze sobą odpowiedniego ubioru, prowiantu i dobrego humoru” – piszą organizatorzy na stronie portalu chrześcijańskich ekologów www.swietostworzenia.pl.

„Na zakończenie odmówimy wspólnie ‘Chrześcijańską modlitwę wraz ze stworzeniem, kończącą encyklikę pp. Franciszka” – dodają franciszkańscy ekolodzy.

Przy okazji spaceru będzie możliwość otrzymania materiałów edukacyjnych REFA na temat encykliki.

Wędrówka rozpocznie się o godz. 11.00 i trwać będzie do 13.30. Zbiórka na parkingu przy Klepardii (ul. Mackiewicza).

plakat

Jms/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl