Dr inż. A. Zięba: W Sejmie czeka kolejny projekt ustawy o ochronie życia

„Podstawą ochrony życia jest modlitwa, która ma nas przygotowywać do konkretnych działań” –  powiedział w „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, odnosząc się do tematu ochrony życia poczętego.

Dr inż. Antoni Zięba nie spodziewał się, że projekt Fundacji Pro Prawo Do Życia przejdzie głosowanie w Sejmie. Nie uznaje tego jednak za klęskę, ponieważ w Sejmie czeka dokument Polskiej Federacji Ochrony Życia, który nie wprowadzałby karalności kobiet.

– Od początku byłem przekonany, że projekt upadnie, bo w tej formie nie miał prawa przejść. To głosowanie nie jest jednak katastrofą, bo w Sejmie leży gotowy nasz, czyli Polskiej Federacji Ochrony Życia, projekt. Ma on za zadanie chronić każde poczęte życie bez wyjątku, jednak nie wprowadza karalności – powiedział Antoni Zięba.

Temat projektu Federacji Ochrony Życia nie został podniesiony przez media na większą skalę, co według prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka ułatwiło kontrofensywę środowiskom feministycznym i lewicowym.

– Media – poza Radiem Maryja i TV Trwam – naszą propozycję ochrony życia przemilczają. W związku z tym łatwa była kontrofensywa sił feministycznych i lewicowych na zapewnienie pełnej ochrony życia. W projekcie – mówię umownie – Fundacji Pro Prawo Do Życia znajdowała się ta nieszczęsna kara do 5 lat więzienia dla kobiet – zaznaczył.

Antoni Zięba stwierdził, że środowisko feministyczne kompromituje się swoimi tezami, które przedstawia podczas protestów.

– My musimy przekazać spokojnie bardzo dużo wiedzy, żeby pokazać, jak te środowiska się kompromitują. Jeżeli czytam na transparentach <<moje ciało, moja sprawa>> to jest to kompromitacja, bo nie trzeba przecież studiować genetyki, żeby wiedzieć, że nienarodzone dziecko jest już kolejnym życiem, a nie częścią matki – zaznaczył.

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka zaapelował także o aktywność w sprawie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.


Cały program „Polski punkt widzenia” do obejrzenia poniżej:

 

 

RIRM

drukuj