Środowiska lewackie oraz obrońcy życia będą manifestować na ulicach polskich miast

Feministki oraz środowiska liberalno-lewicowe organizują dziś tzw. „czarny wtorek”. To kontynuacja akcji sprzed roku. Wówczas na ulicach domagano się liberalizacji prawa aborcyjnego. Dziś odbędą się marsze i manifestacje. Ich uczestnicy będą ubrani na czarno. Kontrmanifestacje zapowiedzieli też obrońcy życia.

Organizatorzy „czarnego wtorku” będą zbierali podpisy pod projektem komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”. Feministki chcą dopuścić możliwość zabicia dziecka w 12. tygodniu życia. Ponadto postulują wprowadzenie tzw. edukacji seksualnej do szkół i darmowy dostęp do antykoncepcji.

Kobiety skupione wokół środowisk lewackich uważają, że projekty zakazujące aborcji odbierają im wolność i godność. Obecnie trwa zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, który wykreśla przesłankę eugeniczną.

Krzysztof Kasprzak, członek zarządu fundacji „Życie i Rodzina”, zapowiada, że podczas dzisiejszych kontrmanifestacji ich uczestnicy będą chcieli pokazywać prawdę o tzw. aborcji.

– Będziemy obecni w co najmniej 10 miastach obok zgromadzeń „czarnych protestów”. Będziemy pokazywać prawdę o aborcji, a także będziemy pokazywać, że to nie feministki bronią kobiet, tylko my. Tak się składa, że najwięcej kobiet na świecie ginie w wyniku aborcji. Właśnie najwięcej aborcji dokonywanych jest na dziewczynkach, więc pokazujemy, że to my ratujemy kobiety przed aborcją. Będziemy zbierać podpisy. Doświadczenie np. z Warszawy, gdy nasza warszawska komórka zbierała podpisy koło tych pań, które zbierały podpisy pod projektem „Ratujmy kobiety”, pokazuje, że jesteśmy w stanie zebrać o wiele więcej podpisów wówczas, gdy panie głoszą swoje poglądy – wskazuje Krzysztof Kasprzak.  

Obecnie prawo w Polsce dopuszcza tzw. aborcję w trzech przypadkach: gdy według medyków ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, gdy ciąża jest następstwem gwałtu bądź gdy lekarze uznają, że dziecko jest chore. Obrońcy życia już kilkukrotnie chcieli wprowadzić całkowitą ochronę życia nienarodzonych, jednak bezskutecznie.

RIRM

drukuj