„Odpowiedzialność katolików za dobro wspólne”

„Odpowiedzialność katolików za dobro wspólne” – pod takim hasłem odbędzie dziś w Warszawie spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem.    Rozpocznie się ono o godz. 18.30 w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ulicy Świętojańskiej 10.

Profesor Bogdan Chazan jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Tytuł profesora otrzymał w roku 1998. W latach 1992 – 2002  był kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, a w latach 2004–2014 dyrektorem ginekologiczno-położniczego Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie. Według statystyk za jego kadencji w tym szpitalu liczba porodów zwiększyła się trzykrotnie, dwukrotnie liczba operacji, i aż czterokrotnie liczba porad ambulatoryjnych.

Profesor Bogdan Chazan jest za zmianami w położnictwie skoncentrowanymi na rodzinie i za działaniem  na rzecz edukacji zdrowotnej. Jest zwolennikiem naprotechonologii, sprzeciwia się tzw. aborcji.

Profesor Chazan stał się ofiarą nagonki medialnej po tym, jak jako dyrektor szpitala Św. Rodziny w Warszawie odmówił dokonania aborcji dziecka powołując się na gwarantowaną mu przez prawo klauzulę sumienia.

To nie jedyny raz, kiedy prof. Chazan odmówił zabójstwa nienarodzonego dziecka. Było ogólnie wiadome, że placówka kierowana przez niego nie udziela tego typu „świadczeń”. Sam wielokrotnie podkreślał imię, jakie nosi szpital.

To spowodowało furię środowisk lewackich, które rozpoczęły otwartą wojnę.

Prof. Bogdan Chazan został odwołany z funkcji dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, zanim zostały zakończone wszystkie kontrole. Decyzja prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz spotkała się z głośną falą krytyki. Wybitnego ginekologa, położnika, „przyjaciela życia”, popiera wiele środowisk. Wyrazem tego mogą być liczne pikiety w obronie prof. Chazana, a także korespondencja, jaką lekarz otrzymuje.

RIRM

drukuj