fot. flickr.com

Kraków. Uchwała o darmowej komunikacji w razie smogu będzie obowiązywać od 26 grudnia

Uchwała o wprowadzeniu darmowej komunikacji miejskiej, kiedy w Krakowie będzie smog, zacznie obowiązywać od 26 grudnia. We wtorek została ona opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Przyjęta przez radnych w zeszłą środę uchwała wchodzi w życie w błyskawicznym tempie, jak w niej zapisano, trzy dni po publikacji.

Darmowe przejazdy zostaną wprowadzone w Krakowie, jeśli dobowe stężenie zanieczyszczeń pyłowych mierzone o godz. 16 i uśrednione ze wszystkich stacji pomiarowych w mieście: na Kurdwanowie, w Nowej Hucie,  przy al. Krasińskiego i uruchomionej w ostatnich dniach stacji przy ul. Dietla przekroczy 150 mikrogramów na metr sześc. lub jeśli na jednej z tych stacji przekroczy 200 mikrogramów na metr. Sześc.

>Decyzja o wprowadzeniu darmowej komunikacji będzie ogłaszana późnym popołudniem ok. g. 17 – 18, a będzie obowiązywać od północy przez dobę.

Z darmowej komunikacji miejskiej będą mogły korzystać osoby legitymujące się dowodem rejestracyjnym i tyle towarzyszących im osób, ile miejsc siedzących jest w aucie. Będzie to dotyczyło także aut zarejestrowanych na firmę, ale tylko osobowych.

PAP/RIRM

drukuj