Krajowa Rada Izb Rolniczych podkreśla rolę gospodarstw rodzinnych

Podstawą bytu rolnictwa w Polsce jest gospodarstwo rodzinne z tradycjami – podkreślali przedstawiciele Krajowej Rady Izb Rolniczych w programie Rozmowy Niedokończone w Tv Trwam.

Tego typu gospodarstwa w Polsce – jak wskazywano – są chronione przez Konstytucję, wymaga także szczególnej troski państwa.

Dziś biznes i duże korporacje utrudniają funkcjonowanie mniejszych, ale dobrze prosperujących gospodarstw rodzinnych – alarmują rolnicy.

Chęć zysku zaczyna przeważać nad misją i jakością produktów.

Polska wieś potrzebuje szeroko pojętego wsparcie rządzących – mówi Józef Waligóra, honorowy prezes Krajowej i wielkopolskiej  Izby Rolniczej.

– Polska wieś potrzebuje opieki państwa, potrzebuje korzystania rozumnego ze wspólnej polityki europejskiej. Myślę, że potrzebuje także zrozumienia w społeczeństwie, ponieważ rolnictwo to główna gałąź gospodarki. O tym jak stoi nasze rolnictwo świadczą wszystkie wyniki finansowe uzyskane w eksporcie płodów rolnych. To, że wszyscy łącznie z prezydentem, ministrem, izbami rolniczymi i prezesem Wiktorem Szmulewiczem na czele oraz związkami zawodowymi starają się o to, aby ułożyć Polskie sprawy rolne w taki sposób, aby następował ustawiczny rozwój i aby każdemu rolnikowi zapewnić dobrą egzystencję – zaznacza Józef Waligóra.

W tym  roku przypada kilka ważnych dla polskiej wsi rocznic.  35-lecie „S” Rolników Indywidualnych, mija także 150 lat od powstania Koła Gospodyń Wiejskich oraz 120 lat Izb Rolniczych.

***

Rozmowy Niedokończone: Wpływ organizacji rolniczych na rozwój wsi [ZOBACZ]

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl