KPSP chce nowelizacji Kodeksu Karnego

Klub Parlamentarny Sprawiedliwa Polska złożył dziś w Sejmie projekt nowelizacji Kodeksu Karnego. Chodzi o zlikwidowanie nierównowagi w polskim prawie, polegającej na tym, ze prawa ofiar są mniej respektowane niż prawa sprawców czynów zabronionych.

Jak informuje Sprawiedliwa Polska – celem nowelizacji jest przesunięcie akcentu ze sfery emocjonalnej osoby odpierającej zamach na mający charakter zobiektywizowany przedmiot zamachu. Nowelizacja ma za zadanie w sposób jasny i niebudzący wątpliwości dać obywatelom możliwość ochrony podstawowych wartości porządku społecznego przed bezprawnymi zamachami z uwzględnieniem jedynie przedmiotu ataku napastnika.

Przygotowany przez nas projekt nowelizacji kodeksu karnego zakłada, że prawo będzie broniło ofiary, a nie przestępców – dodał poseł KPSP Andrzej Dąbrowski.

Jedną z przyczyn potrzeby zmian w Kodeksie Karnym jest  ciągle powracający temat stawiania zarzutów karnych osobom, które chronią siebie, swoje mienie i porządek społeczny przed bezprawnymi zamachami ze strony osób trzecich.

KPSP wskazuje także inne zadania, jakie ma spełnić nowelizacja.  Ma ona wzbudzić w napastnikach świadomość tego, że obywatel nie jest skrępowany nieudolnymi przepisami w sferze obrony własnej i jednocześnie zachęcić obywateli to przeciwdziałania aktom przemocy ze strony napastników bez strachu przed poniesieniem z tego tytułu odpowiedzialności karnej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl