Dzień modlitw za dzieci utracone

Strata ukochanego dziecka szczególnie tego nienarodzonego jest traumatycznym przeżyciem dla rodziców. Bardzo trudno zapełnić tę wielką pustkę. Dlatego dziś w Dniu Dziecka utraconego otaczamy szczególną modlitwą wszystkich rodziców, których dotknęła ta wielka tragedia oraz ich świętej pamięci dzieci.

Śmierć, ukochanego dziecka, szczególnie tego nienarodzonego to ogromna tragedia.

– Mam wspaniałego syna, który ma 14, biega, cieszy się życiem. Ale byliśmy doświadczeni z żoną bolesnym doświadczeniem poronienia i to nie jednego. Tu mamy czwórkę dzieci, która w tym symbolicznym grobie spoczywa, bo nie dane im było cieszyć się tym życiu doczesnym. Mam nadzieje, że spotkamy się kiedyś w niebie – powiedział poseł Zbigniew Giżyński.

W całej Polsce sprawowane były Msze Święte w intencji dzieci utraconych oraz ich rodziców, którzy zostali doświadczeni tak wielkim cierpieniem. W Toruniu na cmentarzu komunalnym poświęcone zostało specjalne miejsce na pochówki dzieci zmarłych przed urodzeniem.

– Jest to również miejsce, przy którym będą mogły się odnaleźć i spotkać ze swoimi dziećmi w tajemnicy obcowania wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek przeszli przez doświadczenie poronienia – powiedział o. Wojciech Zagrodzki, proboszcz Parafii Św. Józefa w Toruniu.

Bardzo smutne są jednak dane statystyczne, które mówią, że blisko jedna trzecia rodziców, którzy utracili swoje nienarodzone dziecko nie może się z nim pożegnać, ani wyprawić mu godnego pogrzebu choć gwarantuje to im polskie prawo. Wielu rodziców nie wie również, że w tej tragicznej sytuacji przysługuje im prawo do zasiłku pogrzebowego oraz urlopu macierzyńskiego.

Smutne jest również to, że na godny pochówek wciąż nie mogą liczyć dzieci zabite podczas tzw. aborcji.

– Wiemy, że są utylizowane. Więc jest to taki sposób, który jest bardzo niegodny człowieka. Są wyrzucane do śmieci do kosza, bądź oddawane do instytutów patologii i nie wiadomo co się z nimi później dzieje – powiedział Roland Garwoliński z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

 

 

TV Trwam News

drukuj