SP proponuje „emerytury rodzicielskie”

Bezpłatna opieka medyczna dla kobiet w ciąży, bezpłatne żłobki i przedszkola, „emerytury rodzicielskie” dla matek trojga i więcej dzieci. To propozycje z programu Solidarnej Polski.

W dokumencie SP deklaruje m.in., że chce przeciwdziałać niższej w porównaniu z mężczyznami aktywności zawodowej, społecznej i politycznej kobiet. „Rodzina powinna otrzymać szczególne wsparcie ze strony państwa, a

kobieta – matka musi tę pomoc realnie odczuwać” – przekonuje partia Zbigniewa Ziobry.

– Pierwszym najważniejszym efektem tego programu będzie złożenie projektu ustawy o tzw. zawodzie „mama”. Uznajemy, że jest to dzisiaj (i powinien być) najbardziej doceniony i hołubiony zawód przez państwo. Ten projekt będzie przewidywał, że jeśli kobieta urodzi troje i więcej dzieci (będzie dyskutować, czy ma to być dwoje i więcej, czy troje i więcej) po osiągnięciu wieku emerytalnego będzie mogła korzystać z emerytury od państwa. Są tam również różnego rodzaju obostrzenia, blokady co do możliwości wykorzystywania tej kwestii – powiedziała poseł Beata Kempa, wiceprezes SP.

Skierowany do kobiet program Solidarna Polska zaprezentuje na zaplanowanej konwencji z udziałem m.in. Zbigniewa Ziobry, Beata Kempy i Jacka Kurskiego.

RIRM

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl