fot. PAP/EPA

Katastrofa samolotu! Na pokładzie było 239 osób

Samolot pasażerski linii Malaysia Airlines, z którym 2 godz. po starcie urwał się kontakt,  runął do morza w pobliżu wybrzeża Wietnamu. Na pokładzie było 239 osób – poinformowała w sobotę marynarka wojenna tego kraju.

Maszyna typu Boeing 777-200 wystartowała ze stolicy Malezji, Kuala Lumpur, w sobotę, kilkadziesiąt minut po północy czasu lokalnego, i leciała do Pekinu. Kontakt z samolotem urwał się dwie godziny później. Na pokładzie znajdowało się ponad 150 Chińczyków.

Przedstawiciel Malaysia Airlines poinformował, że na pokładzie Boeinga znajdowało się 227 pasażerów, w tym dwoje dzieci, i 12 członków załogi. W sumie, 239 osób z 14 krajów, m.in. 153 Chińczyków, 38 Malezyjczyków, 12 Indonezyjczyków, siedmiu Australijczyków i czterech Amerykanów. (PAP) 370 o godzinie 2.40″ – zakomunikował malezyjski przewoźnik. Poinformował także, że służby poszukiwawcze i ratownicze próbują zlokalizować zaginioną maszynę.

Według chińskich władz lotniczych, wietnamscy kontrolerzy lotów stracili kontakt radarowy z samolotem, gdy ten znajdował się w pobliżu miasta Ho Chi Minh. Zgodnie z trasą lotu, maszyna miała lecieć w kierunku północno-wschodnim, nad Morzem Południowochińskim.

Chińska agencja prasowa Xinhua podała, że malezyjska maszyna nie wleciała w przestrzeń powietrzną kontrolowaną przez Chiny, a jej piloci nie kontaktowali się z chińskimi kontrolerami lotów. Władze w Pekinie zadeklarowały pomoc w poszukiwaniach samolotu.

PAP

drukuj