Kolumbia: co najmniej dziesięć osób przeżyło katastrofę samolotu

Co najmniej dziesięć osób przeżyło katastrofę samolotu, który rozbił się w Kolumbii – wynika ze wstępnych szacunków, na które powołuje się dziś agencja TASS. Na pokładzie maszyny było 81 osób, w tym członkowie brazylijskiej drużyny piłki nożnej. 

Na pokładzie było 72 pasażerów i dziewięciu członków załogi. TASS podaje, że wśród ocalałych jest zawodnik pierwszoligowej drużyny z Brazylii – obrońca Alan Ruschel.

Tymczasem władze miasta La Ceja informują o trzech ocalałych z katastrofy.

Do katastrofy doszło w środkowej części Kolumbii. Na miejscu trwa akcja ratunkowa, która jest jednak utrudniona przez złą pogodę i ulewne deszcze. Według informacji władz w Kolumbii do wypadku doszło przed północną czasu lokalnego.

„W nocy poinformowano, że samolot lecący z lotniska Viru Viru w Santa Cruz w Boliwii do portu lotniczego Jose Maria Cordova w Medellin zboczył z kursu” – relacjonował na konferencji prasowej przedstawiciel służb ratunkowych Mauricio Parodi.

Podkreślił, że pogoda uniemożliwia prowadzenie akcji poszukiwawczej z powietrza, a na miejsce katastrofy można dostać się tylko lądem.

Władze lotniska w Medellin potwierdziły, że samolot lecący z Boliwii przewoził na pokładzie zawodników brazylijskiej drużyny piłki nożnej – Chapecoense. W środę mieli rozegrać w Medellin finał piłkarskich rozgrywek klubowych Copa Sudamerica z lokalną drużyną Atletico Nacional.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj