fot. PAP/EPA

Premier Mateusz Morawiecki złożył kondolencje po katastrofie ukraińskiego samolotu

Premier Mateusz Morawiecki złożył kondolencje w związku z katastrofą samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA, który rozbił się dziś rano w Iranie. Jesteśmy myślami szczególnie blisko z tymi, którzy stracili przyjaciół i bliskich – oświadczył szef rządu.

Boeing 737-800 należący do linii lotniczych Ukrainian International Arlines rozbił się w środę rano po starcie z międzynarodowego portu lotniczego Teheran-Imam Khomeini w Iranie. Szef MSZ Ukrainy Wadym Prystajko oświadczył, że zginęło w niej 176 osób.

„Rodzinom wszystkich ofiar tragicznej katastrofy lotniczej w Teheranie składam wyrazy ogromnego współczucia. Jesteśmy myślami szczególnie blisko z Irańczykami, Kanadyjczykami, Ukraińcami, Niemcami, Brytyjczykami, Szwedami i Afgańczykami, którzy stracili przyjaciół i bliskich” – napisał Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Swój wpis zamieścił w języku polskim i angielskim.

Przedstawiciele linii Ukraine International Airlines oświadczyli, że należący do nich Boeing 737-800 był sprawny i wykluczyli wstępnie, że przyczyną katastrofy mógł być błąd załogi. Ambasada Ukrainy w Iranie poinformowała, że katastrofa samolotu nie była aktem terroru. Jako przyczynę wskazano awarię silnika.

PAP

drukuj