Premier M. Morawiecki: Przeznaczamy od 2,5 do 3,5 tys. zł netto na osobę niepełnosprawną

Postulaty, które zostały zaprezentowane przez rodziców dorosłych osób niepełnosprawnych ponad dwa tygodnie temu, wypełniliśmy w najlepszy możliwy sposób, tak jak mogliśmy to uczynić – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu spotkał się dziś z mieszkańcami Garwolina. W swoim przemówieniu nawiązał m.in. do protestu opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy od ponad dwóch tygodni przebywają na korytarzach sejmowych.

Premier Mateusz Morawiecki zwracał uwagę na to, co rząd do tej pory zrobił w obszarze pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

– Przez 2,5 roku podnieśliśmy już wydatki na osoby niepełnosprawne o prawie 3 mld zł, z 12,5 na 15 mld zł, czyli o ok. 20 proc. W wielu obszarach, w obszarze renty socjalnej, podnieśliśmy wydatki o 50 procent. […] Przekładając to na tysiące z tych miliardów, bo to bardziej przemawia na wyobraźnię, przeznaczamy dla osób z bardzo wysokimi niepełnosprawnościami środki od 2,5 do 3,5 tys. zł netto na rękę – podkreślił premier.

Wcześniej, na konferencji prasowej, minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska po raz kolejny zaapelowała do rodziców osób niepełnosprawnych o zakończenie protestu w Sejmie.

RIRM

drukuj