fot. PAP/Rafał Guz

Premier M. Morawiecki: Możliwości koalicyjne PiS sięgają wszędzie tam, gdzie jest dobra wola do współpracy dla Polski

Możliwości koalicyjne Prawa i Sprawiedliwości sięgają wszędzie tam, gdzie jest dobra wola do współpracy dla Polski, dla kontynuacji spraw społecznych, wzmocnienia bezpieczeństwa, pójścia drogą środka, stabilności i spokoju – mówił w środę premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył też, że wynik wyborczy komitetu PiS był dobry.

Premier Morawiecki pytany o to, czy poczuwa się do odpowiedzialności za porażkę PiS w wyborach powiedział, że ma „inne spojrzenie na tę sprawę”.

„Raz jeszcze podkreślę, że mamy milion głosów więcej niż kolejna partia w parlamencie, 194 mandaty, kolejna partia 37 czy 38 mandatów mniej. To naprawdę jest bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę wszystkie te katastrofy, które spadały nam na głowę” – podkreślił.

Premier zaznaczył, że ugrupowanie liczyło na nieco lepszy wynik, ale „taka jest decyzja narodu polskiego”.

„My szanujemy tę decyzję” – zapewnił.

„Co z niej ostatecznie się wykluje, to jeszcze zobaczymy. (…) Mogę powiedzieć że możliwości koalicyjne Prawa i Sprawiedliwości sięgają wszędzie tam, gdzie jest dobra wola do współpracy dla Polski, dla kontynuacji spraw społecznych w taki sposób, jak my je poukładaliśmy, dla wzmocnienia bezpieczeństwa, dla pójścia drogą środka, dla stabilności, dla spokoju, a nie dla różnego rodzaju szaleństw czy odwracania tej polityki społecznej” – ocenił szef rządu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl