Premier RP: Mam nadzieję, że przejmiemy rządy w znacząco większej liczbie sejmików wojewódzkich

W wyborach samorządowych musimy pokazać, że będziemy dobrym gospodarzem w małych ojczyznach. Obecnie Prawo i Sprawiedliwość rządzi w jednym sejmiku wojewódzkim – mam nadzieję, że przejmiemy rządy w znacząco większej liczbie sejmików – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Premier został zapytany przez wPolsce.pl, jakie cele stawia przed PiS oraz rządem na najbliższe wybory samorządowe.

„Musimy pokazać, że w o wiele większej liczbie sejmików możemy przejąć rządy, że będziemy dobrym gospodarzem” – odpowiedział szef rządu.

Wskazał, że w tej chwili Prawo i Sprawiedliwość rządzi w jednym sejmiku.

„Mam nadzieję, że będzie znacząco wyższa liczba (…). Pokazaliśmy naszą wiarygodność, pokazaliśmy to, że jesteśmy godni zaufania w rządzie, na poziomie ogólnokrajowym i pokażemy również – obiecujemy to naszym wyborcom – że będziemy wiarygodni również w samorządzie – na poziomie gmin, powiatów, urzędów marszałkowskich, na poziomie miast” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że „bardzo mu na tym zależy”, ponieważ „dobra władza lokalna, dobre zarządzanie (…), gospodarność jest na pewno też kluczem do lepszego rozwoju gospodarczego, do lepszej polityki społecznej na poziomie naszych małych ojczyzn”.

„To co pokazaliśmy w naszej wspaniałej ojczyźnie, w Rzeczpospolitej, możemy również udowodnić na poziomie naszych lokalnych środowisk” – zapewnił Premier RP.

PAP/RIRM

drukuj