PAP/Kalbar

Minister Marlena Maląg została nową przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, została wskazana przez premiera Mateusza Morawieckiego na przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego na kadencję 2023/2024 – poinformowało MRiPS. Tym samym od 23 października strona rządowa przejęła przewodnictwo w RDS.

Zgodnie z ustawą o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego na czele Rady stoi przewodniczący, którego kadencja trwa rok. Przewodniczącym Rady jest naprzemiennie przedstawiciel strony pracowników i strony pracodawców oraz strony rządowej.

Jak podało w komunikacie MRiPS, minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, została wskazana przez premiera Mateusza Morawieckiego na przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego na kadencję 2023/2024. Tym samym od 23 października 2023 r. strona rządowa przejęła przewodnictwo w Radzie.

Szefowa MRiPS zastąpiła na tym stanowisku prezesa związku pracodawców Business Center Club, Łukasza Bernatowicza.

Powołana przez ustawę z 27 sierpnia 2015 r. Rada Dialogu Społecznego jako forum trójstronnej współpracy zastąpiła Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych. W skład RDS ze strony społecznej wchodzą przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców, stronę rządową reprezentują wskazani członkowie rządu, przedstawiciele ministra pracy i ministra finansów. Funkcję przewodniczącego Rady pełnią rotacyjnie przez rok przedstawiciele każdej ze stron – związkowców, pracodawców i rządu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl