fot. pixabay.com

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: rosyjskie służby specjalne próbowały nakłaniać ukraińskich nastolatków do antysemickich prowokacji

Rosyjskie służby specjalne próbowały werbować w internecie ukraińskich nastolatków w wieku 13-17 lat, zachęcając ich do angażowania się w antysemickie prowokacje; działania te miały następnie służyć oczernianiu naszego kraju na arenie międzynarodowej – powiadomiła w środę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Funkcjonariusze wrogich służb utworzyli kanał w sieci społecznościowej Telegram, na którym publikowali ultraprawicowe i antysemickie treści. Za pośrednictwem tego narzędzia zwerbowali do współpracy nastolatków z różnych części Ukrainy – z Dniepru, Lwowa, Winnicy, a także obwodu żytomierskiego.

Przykładowo 15-latek z Radomyśla pod Żytomierzem miał za „zadanie” zdewastować jedno z miejsc pamięci, umieszczając na nim antysemickie napisy.

Inne osoby namawiano do podobnych aktów wandalizmu, wymierzonych w pomniki ofiar Holokaustu – przekazała SBU.

„Otrzymane w ten sposób (kompromitujące) materiały były rozpowszechniane przez (Rosjan) w zagranicznych mediach jako >>fake newsy<< służące dyskredytacji Ukrainy” – czytamy w komunikacie ukraińskiej służby.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl