PGNiG będzie negocjować kontrakt z Gazpromem

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w listopadzie br. podejmie próbę renegocjacji kontraktu jamalskiego z Gazpromem. Głównym postulatem jest obniżenie cen surowca.

Poseł Piotr Naimski, był wiceminister gospodarki podkreśla, że Polska nadal płaci zbyt wysoką cenę za rosyjski gaz, większą niż inny odbiorcy w Europie Zachodniej. Wynika to z utrzymującej się monopolistycznej pozycji Gazpromu.

– Ciągle towarzyszy nam pytanie: czy Rosja wykorzysta swoje dostawy gazu dla Europy, Polski w szczególności do tego by wpłynąć na sytuację ukraińską. Jak do tej pory dostawy dla odbiorców w Europie Zachodniej nie są zakłócone. W sytuacji kiedy Rosja ma problemy z Ukrainą, kiedy usiłuje zabrać Ukrainie Krym, otwieranie nowego frontu w postaci zakłócenia dostaw gazu byłoby nieracjonalne – mówił poseł Piotr Naimski.

W listopadzie 2012 r. PGNiG podpisało z rosyjskim Gazpromem porozumienie ws. obniżki ceny gazu w kontakcie jamalskim. Według przedstawicieli spółki, obniżka ta wyniosła wówczas ponad 10 proc.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl