SP chce komisji śledczej ws. Amber Gold

Solidarna Polska przedstawi dziś wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. Amber Gold. Ma ona wyjaśnić dlaczego Państwo nie podjęło stosownych działań.

Jak poinformował podczas konferencji lider SP Zbigniew Ziobro komisja ma wyjaśnić, w jaki sposób doszło do sytuacji, w której organy państwa nie podjęły odpowiednich działań wobec ujawnionych nieprawidłowości dotyczących funkcjonowania firm Amber Gold oraz OLT Express.

„Śledztwo będzie miało na celu wyjaśnić, jak to się mogło stać, że w XXI wieku polskie państwo byłoby tak bezradne wobec firmy, która naigrywała się z tego państwa, która niestety żerowała na krzywdzie dziesiątków tysięcy ludzi. Jak to się mogło stać? Na to pytanie powinno w sposób profesjonalny i rzetelny odpowiedzieć śledztwo. Winni tego procederu powinni być pociągnięci do odpowiedzialności” – powiedział Zbigniew Ziobro.

Ponadto komisja ma również zbadać czy zatrudnienie przez OLT Express syna Premiera Pana Michała Tuska i Jego  kontakty z Michałem Plichtą miały wpływ na skuteczność działań organów państwa Jak ocenił, doszło do „kompromitacji”  organów państwowych.

„Kompletna kompromitacja prokuratury, kompromitacja sądów, organów skarbowych, służb na czele z ABW. Kompromitacja samego premiera, który w ramach rządu powinien to nadzorować, dbać o bezpieczeństwo Polaków. Była instytucja KNF, która usiłowała walczyć z machiną, która ciągle mówiła – NIE. Mamy nadzieję że chociaż to śledztwo, o które wnioskujemy do prokuratora generalnego będzie rzetelne. Że będzie bronić honoru prokuratury. Zmierzać do tego, by y dlaczego działo się to, o czym państwo teraz informujecie” – powiedział Zbigniew Ziobro.
Zbigniew Ziobro przypomniał niespełnione obietnice PO.  „Miała być zielona wyspa, ale jest chyba tylko zielona wyspa dla oszustów, którzy dzisiaj w Polsce mogą sobie swobodnie funkcjonować, żerować na ludzkiej krzywdzie”
mówił lider SP.

Zbigniew Ziobro powiedział, że SP domaga się także „rzetelnego śledztwa” w sprawie „bezczynności” organów państwa wobec Amber Gold. Wniosek w tej sprawie miał jeszcze w poniedziałek trafić ma do prokuratora generalnego.

RIRM
drukuj