fot. PAP/Karol Zienkiewicz

Min. Z. Ziobro: Warto zwrócić się do D. Tuska, czy dalej chce się zachowywać jak niemiecki kolaborant, czy chce się zachowywać jak polski polityk

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski, apeluje do Donalda Tuska, szefa Platformy Obywatelskiej, by się opowiedział, po której stronie stoi – niemieckiego egoizmu, który umacnia Władimira Putina, czy polskiego interesu narodowego.

Szef resortu sprawiedliwości wraz z innymi politykami Solidarnej Polski odwiedził Proszowice. Skrytykował ostatnie wypowiedzi niemieckich polityków, na czele z kanclerzem Olafem Scholzem, którzy wzywają kraje Unii Europejskiej, by rezygnowały z dbania o interes narodowy na rzecz unijnego centralizmu.

Kanclerz Olaf Scholz przedstawił postulat rezygnacji z prawa weta, jakie mają dziś państwa członkowskie. Prym w Unii Europejskiej miałyby wieść Niemcy. Zbigniew Ziobro zaznacza, że taka wizja jest skrajnie niekorzystna dla Polski. Minister podkreśla, że to właśnie narzucanie innym zdania przez Berlin doprowadziło do uzależnienia od rosyjskich surowców, a także ośmieliło Władimira Putina do ataku na Ukrainę.

Szef Solidarnej Polski apeluje w tym kontekście do Donalda Tuska.

– Warto zwrócić się do Donalda Tuska, czy dalej chce się zachowywać jak niemiecki kolaborant, czy chce się zachowywać jak polski polityk, który powinien bardzo jasno odciąć się od tego rodzaju wezwań niemieckich polityków. Jeśli popatrzymy na egoizm w ramach Unii Europejskiej, to trudno znaleźć kraj, który reprezentowałby większy egoizm niż Niemcy. Można powiedzieć, że jest to pokazowy przykład skrajnego niemieckiego egoizmu, który jest podszyty pięknymi hasłami. Najlepszym tego symbolem był Nord Stream 1, a później Nord Stream 2 – ocenia minister Zbigniew Ziobro.

Solidarna Polska zaznacza, że Polska musi realizować działania zgodne z naszym interesem, szczególnie w dziedzinie energetyki.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl