Kosowo: 5 osób skazanych za lojalność wobec tzw. Państwa Islamskiego

Sąd w stolicy Kosowa Prisztinie skazał w poniedziałek pięć osób na kary od czterech do trzynastu lat więzienia za planowanie ślubowania lojalności wobec tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) i chęć umieszczenia nagrania wideo z tego wydarzenia w internecie.

„Ich celem było odczytanie przysięgi organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie (ISIS) i opublikowanie tego w internecie, żeby pokazać obecność ISIS (dawna nazwa IS) w Kosowie” – poinformował sędzia odczytujący wyrok.

Dodał, że gdy policja w zeszłym roku aresztowała oskarżonych niedaleko Prisztiny, znaleziono przy nich broń automatyczną, maski, rękawiczki i flagę ISIS.

Podsądni byli początkowo podejrzewani o zatrucie jeziora Badovc, które zaopatruje w wodę połowę Prisztiny. Zarzuty te zostały wycofane, gdy stwierdzono, że woda była czysta.

Według policji w Kosowie, do tej pory około 300 mieszkańców tego kraju przyłączyło się do tzw. Państwa Islamskiego. Ponad 50 spośród nich zostało zabitych. Ponad 100 osób zostało aresztowanych w Kosowie lub toczy się przeciwko nim śledztwo pod zarzutem werbowania do ISIS lub udziału w walkach w Syrii i Iraku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl