M. Małecki: Polska Fundacja Narodowa będzie budowała markę „Polska”

Celem Polskiej Fundacji Narodowej będzie budowa marki „Polska”. Tak jak są budowane marki różnych produktów, różnych przedsięwzięć, wydarzeń, tak samo chcemy skupić się na tworzeniu pozytywnego wizerunku Polski – powiedział poseł Maciej Małecki. Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji ds. Energetyki i Skarbu Państwa skomentował w ten sposób powołanie przez rząd Polskiej Fundacji Narodowej.

Poseł Maciej Małecki w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja wyjaśnił, że działalność Fundacji będzie finansowana ze środków, pochodzących ze spółek Skarbu Państwa.

– Pieniądze na ten cel będą przekazywały spółki Skarbu Państwa. To prezesi spółek i minister Skarbu Państwa wyszli z taką inicjatywą. Fundacja ma dysponować rocznym budżetem w wysokości 100 mln zł i te pieniądze mają zostać przeznaczone na tworzenie pozytywnego wizerunku Polski w świecie – podkreślił Maciej Małecki.

Polityk PiS zwrócił uwagę na to, że inne państwa wykorzystywały fakt, iż Polska nie dbała swój wizerunek. W efekcie często pojawiały się opinie krzywdzące wizerunek Rzeczpospolitej.

– Polska zostawiała tę sferę dobrego wizerunku gdzieś z boku. Skoro my o tym nie mówiliśmy, wykorzystywali to inni. Często pojawiały się bardzo krzywdzące i haniebne określenia o polskich obozach koncentracyjnych, zarzucanie Polakom antysemityzmu i wszelkiego rodzaju win, których nasi przodkowie nie popełnili i których nigdy byśmy nie popełnili, gdyż Polacy są wspaniałym, dumnym narodem, szanującym innych i kochającym wolność – zaznaczył poseł Małecki.

Wiceszef Komisji ds. Energetyki wskazywał, że Fundacja oprócz ukazywania korzystnego wizerunku Polski w świecie będzie miała za zadanie zachęcać inwestorów do działania w Polsce, ponieważ nasz kraj posiada wielu wykwalifikowanych fachowców.

– Fundacja będzie pokazywała, że Polska jest krajem pięknym, przyjaznym, że warto tu przyjechać, że warto zainwestować, bo Polacy są bardzo ambitni, mają ogromne możliwości. Oprócz tego, że jesteśmy wspaniałymi ludźmi o pięknej tradycji, pięknej historii i wspaniałych przodkach, mamy też znakomite pomysły, świetnych inżynierów, bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę techniczną – akcentował Maciej Małecki.

W dalszej części rozmowy poseł Maciej Małecki stwierdził, że w ostatnich latach Polską rządzili ludzie, którzy prowadzili politykę uległości wobec Unii Europejskiej, a ich jedynym celem było zdobycia dobrze płatnego stanowiska w strukturach unijnych.

– Niestety, do tej pory Polską rządzili politycy, którzy prowadzili politykę wstydu i podlizywania się Unii Europejskiej. Albo byli bardzo naiwni i z tego powodu też nie powinni mieć wpływu na Polskę, albo mieli jakiś cel np. zdobycie intratnego stanowiska w Unii Europejskiej, które Polakom nie daje nic, ale głównemu beneficjentowi i jego najbliższym współpracownikom zapewnia nabicie kiesy do końca życia – powiedział Maciej Małecki.

Polityk PiS podkreślił, że jego partia na pierwszym miejscu stawia interes Polski. Dodał, że warto przeznaczyć pieniądze na budowanie dobrego imienia naszego kraju oraz wspieranie polskich firm.

Całość audycji „Aktualności dnia” z udziałem posła Macieja Małeckiego dostępna jest [tutaj]

RIRM

    

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl