Prywatni tureccy nadawcy: gen. Ozturk nie planował puczu

Generał Akin Ozturk nie przyznał się do odegrania roli w nieudanym puczu wojskowym w Turcji, w wyniku którego w weekend próbowano obalić rząd – powiadomiło w poniedziałek dwóch prywatnych nadawców, zaprzeczając doniesieniom mediów państwowych.

Państwowa agencja prasowa Anatolia podała wcześniej, że Ozturk, były dowódca tureckich sił powietrznych, przyznał się prokuraturze do udziału w zaplanowaniu zamachu stanu.

Jednak prywatni nadawcy, telewizja Haberturk i NTV, poinformowali, powołując się na zeznanie generała przed prokuratorami, że zaprzeczył on jakoby odegrał rolę w puczu.

„Nie jestem kimś, kto zaplanował lub kierował próbą zamachu stanu, która została podjęta 15 lipca i nie wiem, kto to zrobił” – powiedział generał, cytowany przez telewizję NTV.

Według najnowszego bilansu w wyniku nieudanego puczu zginęły 232 osoby.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl