Dżichadyści coraz bliżej Turcji

Państwo Islamskie pomimo nalotów nie poddaje się, a nawet poszerza swój obszar, siejąc chaos i spustoszenie w Syrii. Wczoraj dżihadyści przejęli kontrolę nad rejonami, leżącymi w pobliżu granicy z Turcją, otwierając sobie drogę do zdobycia newralgicznego miasta Azaz.

Mimo regularnych nalotów prowadzonych przez Stany Zjednoczone, Państwo Islamskie zdobywa kolejne miasta w Syrii. Wczoraj rebelianci przejęli kontrolę nad miastem Soran Azaz, co pozwoli im na poruszanie się wzdłuż głównej drogi prowadzącej w kierunku przejścia granicznego z Turcją. Jaki będzie kolejny cel terrorystów? Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, dżihadyści szykują się do ofensywy na miasto Azaz. Jego zdobycie otworzyłoby drogę do działań przeciwko Turcji.

Tymczasem, co najmniej 25 osób zginęło, a 30 zostało rannych w serii eksplozji, do których doszło w szpitalu w chrześcijańskiej miejscowości Al- Kamiszli na północnym wschodzie Syrii. Do tragedii doszło, kiedy w szpitalu przebywała duża grupa dzieci, oczekujących na szczepienie.

Ks. prof. dr hab. Jarosław Lipniak zwraca uwagę, że muzułmanie masowo i z niezwykłym okrucieństwem mordują chrześcijan a świat milczy.

– Cierpienie chrześcijan wydaje się, że trafia na niepodatny grunt, ponieważ środki społecznego przekazu, przede wszystkim w Europie w ogóle nie zajmują się tymi kwestiami. Nie odrobiliśmy lekcji z historii, w czasie II wojny światowej świat milczał w sprawie Żydów. Potem bili się w pierś i próbowali w jakichś sposób zadośćuczynić. Dzisiaj wydaje się, że może być tak samo ks. prof. dr hab. Jarosław Lipniak

Fundacja Estera za pośrednictwem papieża Franciszka poprosiła polski rząd o przyjęcie do naszej ojczyzny – półtora tysiąca chrześcijan z Syrii. Do Polski przyjeżdża jedynie 60 rodzin.

 – Nie trzeba wielkich wysiłków, nie trzeba wielkich pieniędzy do tego, aby tych ludzi przyjąć. Należy dać wizy, tym bardziej, że Fundacja Estera mówi, że sfinansuje przyjazd i pobyt chrześcijan z Syrii w Polsce. Przed nami stoi proste pytanie czy przyjmiemy Jezusa do Polski? Czy go oddalimy, czy powiemy, że nie ma dla niego wizy do naszej ojczyzny – podkreślił ks. prof. dr hab. Jarosław Lipniak.

 

 

TV Trwam/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl