Kontrakt na zakup Pendolino może zostać zerwany

Powód – producent nie wywiązał się z umowy. Wicepremier Janusz Piechociński przyznał, że „nie była to najlepsza decyzja”. Przez wiele miesięcy byliśmy zapewniani przez rząd Donalda Tuska, że zakup Pendolino to skok cywilizacyjny dla Polski i jedna z najlepszych decyzji. Teraz rząd PO-PSL przyznaje się do błędu.

Wicepremier Janusz Piechociński w wywiadzie dla Radia RMF FM przyznał, że „nie była to najlepsza decyzja”. Szef Ludowców stwierdził także, że dojdzie do dużego, biznesowego konfliktu…”

Właściwym rozwiązaniem byłoby postawić na polskie firmy takie jak Bydgoska PESA czy małopolski NEWAG. Tym bardziej, że w Polsce nie ma dziś warunków, by wydać certyfikację dla pociągów do prędkości 250 km/h. Na dzień dzisiejszy poza fragmentem Centralnej Magistrali Kolejowej nie mamy żadnego odcinka trakcji kolejowej gdzie można jechać z prędkością 200 km/h.

Sytuacja bulwersuje tym bardziej, że zakup taboru do dostosowanego do 160 km/h byłby o wiele tańszy. Za 20 pociągów Pendolino zapłaciliśmy około 2 mld zł.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl