Bieg im. Jana Pawła II w Toruniu

Już po raz ósmy zorganizowano bieg im. Jana Pawła II, w którym bierze udział 1300 dzieci. Odbywa się on w parku na bydgoskim przedmieściu.

Organizatorem spotkania jest szk. podstaw. nr 13 im. Jana Pawła II w Toruniu wraz z urzędem miasta, Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

– Z roku na rok bierze w nim udział coraz większa liczba dzieci. Są to dzieci nie tylko ze szkół i przedszkoli toruńskich, ale i z poza naszego regionu. W tym roku gościmy szkołę z Szamotu. Bieg odbywa się w ośmiu konkurencjach, na różnych dystansach, w zależności od wieku. Podzieleni są na chłopców i dziewczynki. Każde dziecko po zakończeniu biegu otrzymuje pamiątkowy medal z wizerunkiem Ojca Świętego. A na zwycięzców czekają nagrody w formie pięknych pucharów. Cieszymy się bardzo, że w roku kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, gościem honorowym na naszym biegu będzie Kamil Stoch – mówi Iwona Gruźlewska, nauczycielka w SP nr 13 w Toruniu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli również m.in. ks. bp Andrzej Suski – pasterz kościoła toruńskiego oraz prezydent Torunia Michał Zaleski.

RIRM

drukuj