Czuwanie modlitewne z Ojcem św. Franciszkiem

Wieczorem na placu Św. Piotra odbędzie się modlitewne czuwanie z Ojcem św. Franciszkiem. Dziś przypada 11. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

Przed Bazyliką o godzinie 18:00 zgromadzą się tysiące wiernych, tak jak przed 11 laty, gdy uczestniczyli w trwających nieprzerwanie modlitwach za papieża.

Ks. prof. Jan Perszon mówi, że dzień śmierci Jana Pawła II był dla wszystkich bólem utraty wielkiego przewodnika Kościoła. Był to czas smutku, bezradności i niepewności o przyszłość.

– To był ktoś, kto na przełomie XX i XXI wieku niósł Chrystusa w wymiarze światowym. Był orędownikiem wielkości, godności człowieka w jego niezbywalnej nie tylko wartości, ale tego transcendentnego wymiaru osoby ludzkiej. On jako filozof nigdy nie przestał odkrywać w Ewangelii przesłania, że Bóg tak ukochał człowieka w Jezusie Chrystusie, że człowiek w pełni właściwie osiąga swoje człowieczeństwo tylko w zjednoczeniu, w upodobnieniu się do Jezusa Chrystusa. I ta idea docierała nie tylko do katolików, chrześcijan, ale także do innych kultur, wyznawców innych religii. Ten pontyfikat był wyjątkowy – podkreślił ks. prof. Jan Perszon.   

Św. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia o godzinie 21.37, w 27. roku swego pontyfikatu, jako jeden z najdłużej zasiadających na tronie Piotrowym biskupów Rzymu.

Do Watykanu na pogrzeb papieża Polaka przybyli prezydenci, premierzy, królowie i książęta oraz przywódcy religijni całego świata.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl