PAP/Leszek Szymański

Pierwszy skład Pendolino już z Wi-Fi

Zakończył się montaż Wi-Fi w pierwszym składzie Express InterCity Premium. Pociąg Pendolino z dostępem do bezpłatnego i bezprzewodowego internetu wyjechał na tory.

Po czterech latach od wprowadzenia na tory Pendolino pasażerowie wreszcie będą mogli korzystać w czasie jazdy z dostępu do bezpłatnego i bezprzewodowego internetu.

To symbol posprzątania po poprzednikach – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, dodając, że internetu w nowoczesnych pociągach wcześniej nie było, bo zapomnieli o tym rządzący z PO i PSL.

Poprzednicy zamówili pociągi, ale zapomnieli o tym, że w takim pociągu powinien być dostępny internet, bo w końcu dzisiaj wykorzystuje się każdą chwilę do tego, by pracować, a być może wymienić jakąś informacje z przyjaciółmi, znajomymi, rodziną – wysłać maila, odebrać maila. To do tej pory w Pendolino nie było to możliwe – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

PKP Intercity brało nawet pod uwagę to, że zainstaluje internet na własną rękę. Jednak przewoźnik straciłby gwarancję od producenta.

Dzisiaj pociągi są objęte gwarancją i na każde takie działanie potrzebna jest zgoda gwaranta. Złożyłem deklarację, że w grudniu pojadą pierwsze pociągi z Wi-Fi i dzisiaj wiem, że przejazd inauguracyjny zrobił wrażenie. Znakomity sygnał w tych pociągach – dodał minister infrastruktury.

Jak poinformował przewoźnik, połowa składów Pendolino będzie wyposażona w dostęp do sieci przed wakacjami przyszłego roku, natomiast wszystkie pociągi powinny posiadać zainstalowane urządzenia do końca listopada 2019 r.

TV Trwam News/RIRM

drukuj