fot. IPN

Konkurs IPN „Moja Niepodległa” na najciekawszy scenariusz lekcji

Trwa ogólnopolski konkurs IPN „Moja Niepodległa” na najciekawszy scenariusz lekcji organizowany przez szczeciński oddział IPN. Zainteresowani nauczyciele mają za zadanie napisać scenariusz lekcji lub szkolnej uroczystości związanej z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akcja adresowana jest do pedagogów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadpodstawowych.

Dyrektor oddziału IPN w Szczecinie dr Paweł Skubisz wskazuje, że celem konkursu jest stworzenie publikacji pomocnej podczas zajęć szkolnych.

Chcielibyśmy, aby w konsekwencji tego konkursu powstał quazi podręcznik dla nauczycieli, dzięki któremu mogliby oni zaadoptować w 2018 r. te scenariusze na potrzeby lekcji, które będą organizować w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Zapraszamy nauczycieli do wzięcia udziału w tym konkursie. Finał i uroczysta gala związana z rozstrzygnięciem konkursu jest planowana na listopad 2018 r. – mówi dr Skubisz.

Prace można przesyłać do 30 listopada br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 marca 2018 r. Publikacja zawierająca scenariusze zwycięzców trafi do szkół przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

Wydarzenie odbywa się w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

RIRM

drukuj