fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Komisja Wenecka wydała opinię nt. polskich ustaw sądowych. Senatorowie PiS: Jest ona skandaliczna

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości skrytykowali opinię Komisji Weneckiej dotyczącą ustaw sądowych. Ocenili, że jest skandaliczna.

Komisja Wenecka oceniła, że niektóre z poprawek przyjętych przez Sejm mogą być postrzegane jako dalsze osłabienie niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Zarekomendowała też, by nie przyjmować zapisów w sprawie rozszerzenia odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Nowelą zajmuje się na obecnym posiedzeniu Senat.

Senator Marek Pęk ocenił, że to opinia przygotowana na zamówienie polityczne.

– Nie jest to poważna rozmowa prawników. Jest to opinia polityczna na konkretne zamówienie polityczne. Nie odzwierciedla polskiego stanu prawnego ani polskiego porządku konstytucyjnego, ani również tego, jak wyglądają systemy wymiaru sprawiedliwości w innych krajach członkowskich – wyjaśnił Marek Pęk.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wyraził z kolei nadzieję, że opinia Komisji Weneckiej pozwoli efektywnie podjąć finalne decyzje ws. nowelizacji ustaw sądowych

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl